רוצים להראות סקסיים: אל תחייכו

גברים, מעוניינים להראות סקסיים ולהצליח בקרב הנשים? אל תחייכו יותר מדי. נשים, אתן תשכחו מעצה זו.

לא מחייך. אדוארד קולן הערפד. תצלום: ויקיפדיה

לפי מחקר חדש שפורסם החודש בכתב העת "רגשות" (Emotion) של איגוד הפסיכולוגים האמריקאי (APA) מסתבר שדווקא גברים מהורהרים או ביישנים, שאינם מחייכים יתר על המידה, נתפשים בעיני נשים כמושכים מבחינה מינית. מנגד, נשים חייכניות נתפשות כמושכות יותר בעיני גברים.

בעיני נשים, גברים שמחים אינם מושכים מבחינה מינית, בהשוואה לאלו עם הבעה של גאווה או רמז כי עשו מעשה שלילי והם מודעים לכך, קובעים החוקרים הקנדיים טרייסי וביל, 2011.

ערוץ Emed מדווח כי החוקרים מודים כי הם אינם בטוחים מדוע גברים ונשים מגיבים באופן שונה לחיוכים. הם משערים למשל כי בגברים, חיוך גדול עשוי לשוות לגבר מראה נשי או הרוצה באופן מיואש יחסי מין. המחקר גם תומך בתפישה לפיה נשים נמשכות ל"ילדים רעים". החוקרים קובעים כי נשים נמשכות לבחורים דוגמת ג'יימס דין, או אדוארד הערפד. גברים שעשו מעשה רע, אך מודעים לכך ומעונים בשל זאת.

החוקרים מדווחים כי נשים נמשכות לגברים המראים גאווה ומעט בושה – והכי פחות לגברים חייכנים.

התגובה של הגברים היתה הפוכה.

"חיוך של נשים הוא בהחלט אטרקטיבי. זה היה ללא ספק הביטוי הכי אטרקטיבי שהראו הנשים", אמרה טרייסי בראיון לאתר מדסקייפ. גברים נמשכים לנשים חייכניות, והרבה פחות לנשים נייטרליות וביישניות. גברים לא נמשכים כלל לנשים המראות גאווה. לפחות לא בהיכרות הראשונה.

חיוכים בצד, המחקר יכול להעיד על תופעות חברתיות ומגדריות משמעותיות יותר, כפי שכותבים החוקרים. "ההבדל בין תפישת המיניות והאטרקטיביות בין המינים קשור ככל הנראה עם הנטייה הרחבה יותר של נשים להישפט באופן חיובי יותר מאשר גברים, אשר תועדה בעבר (איגלי, מלאדיניק ואוטו, 1991;
ג 'ונס, ג'ונס, תומאס, ו
פייפר, 2003)". אותי אישית זה מאוד מפתיע, וגם נדמה לי שזו מסקנה מעט פשטנית. כיצד ניתן לומר שנשים נתפשות באופו חיובי יותר מגברים – אם הן יכולות רק לחייך ולא להיראות גאות בעצמן.  

אולי החוקרים עונים על כך כשהם אומרים כי "ההבדל עשוי לייצג גם הטיה בתגובה המונעת על ידי "מוסר כפול" תרבותי, לפיו נחשב מקובל יותר לגברים להביע בגלוי את האינטרסים המיניים שלהם מאשר לנשים (ד'אמיליו ופרידמן, 1997; לי וקנריק, 2006)". 

במחקר הראו ל-184 סטודנטים לתואר ראשון, מחציתם נשים ומחציתם גברים, ארבע תמונות של בני המין השני. בתמונות הביעו הגברים או הנשים רגשות – שמחה, גאווה, בושה או ניטרליות. לאחר החשיפה לתמונות, נשאלו המשתתפים "כמה אתם נמשכים לאנשים בתמונה?" החוקרים ניפו מבעוד מועד משתתפים שהעידו בסולם מ-1 עד 7 נטיות הומוסקסואליות. 

החוקרים מדגישים כי הם התמקדו רק בתגובות הראשוניות למשיכה מינית, ולא ממליצים לגברים לאמץ מדיניות נגד חיוכים להשגת מערכת יחסים ארוכת טווח.

"אז אנחנו בהחלט לא אומרים לגברים להיות ילדים רעים", סיכמה טרייסי.

תגובה אחת בנושא “רוצים להראות סקסיים: אל תחייכו

הוסיפו את שלכם

  1. זה מדהים שנשים נמשכות לגברים גאוותניים שאינם מחייכים.
    בחורות: מה הבעיה שלכן!?

מה אתם אומרים על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: